«1458 незаконно встановлених тимчасових споруд, у тому числі засоби пересувної торгівлі та літні майданчики, було демонтовано протягом цього року», - про це повідомив перший заступник директора Департаменту міського благоустрою Тарас Панчій в ефірі ТРК Київ.

За словами Тараса Панчія, у Києві для впорядкування усіх тимчасових споруд та приведення їх зовнішнього вигляду до єдиного архітипу було розроблено Комплексну схему розміщення тимчасових споруд. Відповідно до цієї Схеми були проведені конкурси на розміщення тимчасових споруд у кожному районі окремо.

«Зараз ми ставимо акцент на районах, де вже закінчились такі конкурси. Це Печерський і Солом’янський райони. Тобто всі тимчасові споруди, що поза Комплексною схемою, будуть демонтовані. Вже закінчується період, виділений для оформлення паспортів прив’язки у Печерському районі та зміни зовнішнього вигляду відповідно до єдиного архітипу. Усі інші райони чекає така сама участь», - заявив Тарас Панчій.

Нагадаємо: для розміщення тимчасової споруди та здійснення в ній підприємницької діяльності необхідно оформити договір оренди земельної ділянки з відповідним цільовим призначенням і оформленим паспортом прив’язки або паспорт прив’язки після виграшу в конкурсі або у цей перехідний період достатньо мати інформаційний талон та договір про сплату пайової участі. Усім демонтажам незаконних тимчасових споруд передує вручення припису на надання дозвільної документації або пропозиція власникові своїми силами її демонтувати. У разі невиконання приписів, відповідна комісія приймає рішення про подальший демонтаж.

«До кінця року залишилося ще 10 днів і Департамент міського благоустрою має чіткі плани увійти у новий рік зі статисткою більше 1,5 тисяч демонтованих незаконних споруд. Чим більше ми демонтуємо у цьому році, тим більше шансів у наступному взагалі закрити питання незаконно встановлених тимчасових споруд у столиці. Саме для цього наступного року Департамент запланував залучити додаткову кількість демонтажних бригад. У планах міста повна реконструкція Дарницької площі, тому усі незаконні тимчасові споруди на її території будуть демонтовані», - поділився планами на наступний рік перший заступник Департаменту міського благоустрою.

Також Тарас Панчій повідомив, що Київ – це єдине в Україні місто, що публічно оголосило перелік законних і незаконних тимчасових споруд, все прозоро. Це дозволяє підприємцям перед орендою перевірити законність розміщення кіоска, в якому вони хочуть здійснювати свою діяльність.

На сьогодні у столиці налічується 6300 тимчасових споруд, що розміщені законним чином та, їх власники, сплачуючи пайову участь, поповнюють міський бюджет.

А для демонтованих незаконних тимчасових споруд на території Києва передбачено п’ять штрафних майданчиків. Раніше, заплативши штраф, власник міг забрати своє майно. Але недобросовісні підприємці відразу після викупу встановлювали його назад.

«Саме тому поки діє мораторій на видачу демонтованих споруд, який буде знятий відразу після проведення конкурсів у всіх районах Києва. Після відшкодування київський громаді збитків за демонтаж власник зможе забрати своє майно в обмін на гарантійний лист, що він більше не повернеться до попередньої злочинної діяльності» - підбив підсумки Тарас Панчій.
(Не обов'язково, не публікується)

— Введіть сюди символи з картинки