Основою для порядку денного від бізнесу стали вимоги СУП та УРБ до влади, спрямовані на покращення бізнес-клімату в країні, які склали ТОП-6 пропозицій. Ще 4 пункти були обрані усіма учасниками коаліції шляхом рейтингового голосування з більш ніж 20 пріоритетів, запропонованих підприємцями України. Імплементація цих пропозицій принесе помітний позитивний ефект для економіки країни - детінізацію, прозорі та рівні умови ведення бізнесу для усіх підприємців. Лише за таких умов можливо створювати нові підприємства, розширювати наявні потужності, а головне - припинити відтік громадян з України, забезпечивши їх конкурентними заробітними платами, збільшити надходження до бюджету.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ БІЗНЕСУ

ТОП-10 ПРІОРИТЕТІВ

  • Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал для всіх компаній.
  • Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.
  • Створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів правоохоронних органів.
  • Запровадження безпаперових технологій: заборона державним органам вимагати інформацію, яка міститься у державних базах даних.
  • Демонополізація ринків тепло- та енергопостачання, забезпечення рівності доступу учасників суміжних ринків до товарів та послуг природних монополій, зокрема електромереж та приватної тяги.
  • Інституційна реформа перевіряючих та контролюючих органів: запровадження персональної відповідальності, ризик-орієнтованого підходу до перевірок, проведення відкритих конкурсів на керівні посади.
  • Ухвалення нового Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу (деофшоризація економіки, радикальне зменшення розміру шкідливих прямих податків, модифікації податку на землю та інше), а також зниження державних видатків до 35% від ВВП.
  • Запровадження сучасного трудового права, заснованого на свободі трудового договору, спрощення формальностей та зменшення штрафних санкцій.
  • Збереження спрощеної системи оподаткування. Сприяння легальному мікро- і малому підприємництву.
  • Детінізація економіки, зокрема ринку оренди землі та сільгосппродукції. Запровадження єдиного податкового електронного документа задля контролю ланцюжка постачання ризикових категорій товарів та стимулювання покупця отримувати фіскальний чек при їх покупці.

 

«Ми переконані, що бізнес є найкращим радником для політичної еліти при формуванні економічної стратегії країни», - заявила в.о. виконавчого директора Спілки українських підприємців (СУП) Тетяна Паламарчук. «Завдання, які ми перед собою поставили, - це сприяти підтримці кандидатами у Президенти наших пріоритетів, а також - включення нашої адженди до програм політичних сил. Ми розуміємо, що те, наскільки швидко будуть запроваджені ці ініціативи, залежить від законодавчої влади, тому дуже важлива підтримка всією політичною елітою наших пріоритетів та ініціатив, які спрямовані на економічне зростання», - підкреслила Тетяна.

 

«Як засвідчує практика, 90% проблем бізнесу - спільні. Тому ми з СУП об'єдналися, об'єднали наші бізнес-адженди, до нас приєдналися регіональні асоціації, асоціації малого та середнього бізнесу і ми консолідували ТОП-10», - зазначила член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу (УРБ) Софія Арасланова. За її словами, порівняння пріоритетів усіх зацікавлених сторін визначило 6 спільних ініціатив. Це заміна податку на прибуток податком на виведений капітал, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідація податкової міліції та економічних підрозділів інших правоохоронних органів, запровадження безпаперових технологій, демонополізація ринків тепло- і енергопостачання, спрощення підключення до електромереж, інституційна реформа та реформа контролюючих органів. Серед проблем, що хвилюють сьогодні бізнес найбільше, Софія Арасланова на одне із перших місць поставила тягар перевірок. За її словами, досі не відбулася реформа фіскальної та митної служб, а дії контролюючих органів - яких зараз більше 20-ти - часто мають каральний характер, перевірки скоріше кількісні, ніж якісні.

 

Надія Бедричук, Виконавчий директор Української асоціації прямого продажу, член Наглядової Ради УРБ, акцентувала на необхідності зменшення навантаження на фонд оплати праці, що вкрай актуально для малого й середнього бізнесу: «Зараз, якщо скласти всі відсотки, які беруться з заробітної плати працівників, - це 41,5%. Ми вважаємо, що загалом це має бути до 25%. Тому що при рівні 41,5% детінізації заробітних плат, на жаль, не станеться. І ми знову зберігаємо ситуацію, коли найбільше навантаження буде на «білий» бізнес. Зараз лунають пропозиції збільшення ЄСВ, оподаткування, але вони фактично стосуватимуться лише невеликої групи компаній, які виплачують зарплату легально і платять всі податки. Тоді й компанії опиняються у невигідній позиції порівняно з тіньовими - вони втрачають свої конкурентні переваги і не можуть розширити можливості щодо виплати зарплати своїм працівникам», - пояснила Надія.

 

В найближчих планах Коаліції - окремі зустрічі з кандидатами в Президенти для детального обговорення економічної частини передвиборчих програм та організація великого форуму із бізнес-спільнотою за участю кандидатів. Після президентських виборів бізнес-асоціації розпочнуть активну роботу із політичними силами, що братимуть участь в парламентських виборах. Адже від того, чи підтримує законодавча гілка влади ці ініціативи, залежить, наскільки швидко вони будуть проголосовані та вплинуть на бізнес-середовище в країні.

Джерело(Не обов'язково, не публікується)

— Введіть сюди символи з картинки