Торгівля тютюновими виробами, як й іншими підакцизними товарами, завжди була під пильним наглядом, як місцевих, так і державних органів влади.


Представники малого бізнесу, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами, здебільшого працюють в тимчасових спорудах (скорочено - ТС). За останніми даними, кількість ТС в м. Києві приблизно 6 500 об'єктів.


Рішенням Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради» (скорочено - Правила) із змінами та доповненнями, встановлено порядок оформлення дозвільних документів на розміщення ТС в м. Києві та встановлено порядок нарахування та сплати пайового внеску за таке розміщення.


Цими Правилами передбачено, що розмір пайового внеску за розміщення ТС, в яких здійснюється торгівля тютюновими виробами, є найбільшим. При розрахунку такого внеску за формулою, затвердженою цим рішенням, використовується найбільший коефіцієнт - коефіцієнт функціонального використання 2,2 (для прикладу - заклади швидкого харчування мають коефіцієнт 1,5).


Окрім цього, об'єкт торгівлі перед початком своєї роботи, має зареєструвати реєстратор розрахункових операцій (РРО = касовий апарат) та ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.


Правила гри зараз такі - немає зареєстрованого касового апарату - немає ліцензії!
Відповідно до останніх даних з реєстру виданих ліцензій на сайті ГУ ДФС у м. Києві, кількість виданих ліцензій в столиці не перевищує 4 800 штук. Відповідно до даних КМДА, в Києві працює 1 150 ТС з функціоналом - роздрібна торгівля тютюновими виробами.


Зазначені об'єкти працюють в правовому полі - із касовими апаратами, ліцензіями, працівниками і всім іншим. І власникам таких ТС дуже ризиковано працювати поза правовим полем. Адже за останні три роки кількість об'єктів торгівлі зменшилась, тому що при виявлені фактів порушень як правил торгівлі, так і правил розміщення ТС або невідповідність функціональному призначенню - в 99% випадках таких питань комісія приймала рішення про анулювання дозвільних документів на розміщення ТС.


Окрім ТС, що отримують дозвільні документи від КМДА, в 2018 році було проведено інвестиційний конкурс на право розміщення зупинкових комплексів на зупинках громадського транспорту. В таких торгових об'єктах також може здійснювати роздрібний продаж тютюнових виробів.


Таким чином, бачимо, що роздрібна торгівля Києва працює відкрито та легально, сплачуючи значні кошти в бюджети міста та країни.(Не обов'язково, не публікується)

— Введіть сюди символи з картинки