Кафе у літній період розмістило для відвідувачів на прилеглій до об'єкту (належній кафе) території літній майданчик, який складався зі столиків, стільців і парасольки. Відділом контролю за благоустроєм Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації (Дарницька райдержадміністрація) було видано й направлено на адресу кафе Припис про демонтаж майданчика у зв'язку з відсутністю проектно-дозвільної документації на нього. А за кілька днів на території кафе з'явився представник відділу благоустрою в супроводі працівників МВС і вантажників і належні кафе меблі були вивезені в невідомому напрямку. При цьому жодних документів, які б могли бути підставою для вилучення майна, належного кафе, пред'явлено не було. Як з'ясувалося згодом, таких документів і не існувало. Окрім того, при вивезенні майна не було складено жодних документів, які б зафіксували перелік майна, що вилучалося, та й сам факт такого вилучення.

Висновок юристів Асоціації Київ-МАФ

Враховуючи вищезазначене слід акцентувати те, що працівники Дарницької райдержадміністрації вилучили майно кафе без будь-яких на це підстав. Зважаючи на ситуацію, яка склалася, в такому випадку може йтися про порушення кримінальної справи за фактом викрадення майна і, враховуючи факт, що до протиправного вилучення майна причетні службові особи райдержадміністрації, благоустрій - за фактом скоєння службового злочину.

Принагідно зазначаємо, що у тому випадку коли захисту у правоохоронних органів Вам так і не вдалося знайти, необхідно звернутися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про визнання протиправним і скасування Припису про демонтаж літнього майданчика, а також визнання протиправними дій посадових осіб Дарницької райдержадміністрації по примусовому демонтажу літнього майданчика.

Додатково повідомляємо, що Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київської міськадміністрації у відповідь на підготовлений МГО «Асоціації Київ-МАФ» запит повідомило, що парасолі, столи й стільці не віднесено до малих архітектурних форм.

Таким чином, шанси на судовий захист від свавілля органів місцевого самоврядування у підприємця є, однак такий шлях є досить складним, довготривалим і тому малодоступним для більшості власників МАФів.

 

 (Не обов'язково, не публікується)

— Введіть сюди символи з картинки