Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності у м. Києві

 

опубліковано 24 груд. 2012 23:45 ГУ РПП КМДА

 

Проекту рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності у м. Києві»

Відповідно до статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) повідомляє про оприлюднення з 20.12.2012 в мережі Інтернет за адресою: www.kievcity.gov.ua проекту рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності у м. Києві» (далі – проект), з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних і юридичних осіб, їх об’єднань.

Головними розробниками проекту регуляторного акта є виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Проект розроблено з метою вирішення деяких питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі – ТС) на території міста Києва до затвердження у встановленому порядку Комплексної схеми їх розміщення.

Проект рішення визначає замовником виконання робіт з розроблення Комплексної схеми розміщення ТС Головне управління містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також встановлює терміни розробки та затвердження Комплексної схеми розміщення ТС.

Проектом рішення, також, встановлюється, що:

  • власники (користувачі) ТС, що здійснюють підприємницьку діяльність в ТС відповідно до рішення Київської міської ради від 26 січня 2012 року №2/7339 «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах» та мають намір продовжити свою підприємницьку діяльність у 2013 році, подають до міського дозвільного центру в термін до 01 березня 2013 року оригінал довідки про функціональне призначення ТС, виданої у 2012 році, та документи для укладення договору про сплату пайової участі (внеску) за 2013 рік відповідно до рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради»;
  • площа ТС, які перебувають у власності (користуванні) осіб, що здійснюють підприємницьку діяльність в ТС відповідно до рішення Київської міської ради від 26 січня 2012 року №2/7339 «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах» і мають намір продовжити свою підприємницьку діяльність у 2013 році, та розміщені в межах територій вулиць та доріг згідно з діючою містобудівною документацією на відстані не менше 5 метрів від проїздної частини вулиць, не повинна перевищувати 19 кв. метрів (крім ТС з функціональним призначенням – продаж непродовольчих товарів та надання населенню побутових послуг);
  • розміщення ТС площею до 30 кв. метрів на внутрішньо квартальних територіях здійснюється відповідно до вимог Земельного кодексу України.

Крім цього, проект рішення передбачає скасування низки рішень Київської міської ради у сфері регулювання діяльності щодо розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території міста Києва, які втратили свою актуальність.

Зауваження та пропозиції до проекту просимо надсилати за адресою: 01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36, тел. (044) 226-26-58, виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) або в електронному вигляді на адресу: dprp@kievcity.gov.ua.

Зауваження та пропозиції до проекту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань прийматимуться протягом одного місяця з дня оприлюднення до 20.01.2013 року.

 

Проект регуляторного акта

Проект рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності у м. Києві»

Кiнцевий термiн надання зауважень 20.01.2013

Відповідно до Земельного кодексу України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про столицю України – місто-герой Київ», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про благоустрій населених пунктів», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068, рішення Київської міської ради від 05 квітня 2012 року № 384/7721 «Про розробку Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві», з метою вирішення деяких питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території м. Києва, Київська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) завершити розробку Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві з урахуванням будівельних, санітарно – гігієнічних норм, а також містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою до 01 січня 2014 року.

Замовником робіт з розроблення Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві визначити Головне управління містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Замовнику в термін до 01 жовтня 2013 року подати Комплексну схему розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві на затвердження у встановленому порядку.

2. До затвердження у встановленому порядку Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі – ТС) в м. Києві встановити, що:

2.1. Власники (користувачі) ТС, що здійснюють підприємницьку діяльність в ТС відповідно до рішення Київської міської ради від 26 січня 2012 року № 2/7339 «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах» та мають намір продовжити свою підприємницьку діяльність у 2013 році, подають до міського дозвільного центру в термін до 01 березня 2013 року оригінал довідки про функціональне призначення ТС, виданої у 2012 році, та документи для укладення договору про сплату пайової участі (внеску) за 2013 рік відповідно до рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради».

2.2. Площа ТС, які перебувають у власності (користуванні) осіб, зазначених у підпункті 2.1. пункту 2 цього рішення, та розміщені в межах територій вулиць та доріг згідно з діючою містобудівною документацією на відстані не менше 5 метрів від проїздної частини вулиць, не повинна перевищувати 19 кв. метрів (крім ТС з функціональним призначенням – продаж непродовольчих товарів та надання населенню побутових послуг).

2.3. Розміщення ТС площею до 30 кв. метрів на внутрішньо квартальних територіях здійснюється відповідно до вимог Земельного кодексу України.

3. Провадження сезонної торгівлі, розміщення ТС під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових масових заходів, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів здійснюється на підставі розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

4. Групове розміщення ТС здійснюється з обов’язковим врахуванням протипожежних вимог щодо відстаней між ними.

5. Взяти до відома, що відповідно до ДБН В.2.3-7-2010 «Споруди транспорту. Метрополітен», та інших нормативно-правових актів забороняється розміщення ТС на відстані 20 метрів від площини дверей у напрямку евакуації з центром у середині дверної групи, яка включає всі двері з написом «Вхід» та «Вихід» (на виходах із підземних переходів, які не мають дверей, відлік слід виконувати від центра площини краю останньої сходинки), та розміщення ТС на зупинках громадського транспорту ближче ніж 20 м у межах видимості в обидва боки тротуару від установленого дорожнього знаку, що позначає зупинку.

6. Балансоутримувачам відповідних територій в м. Києві здійснювати погодження використання в межах вуличного простору територій об’єктів благоустрою під розміщення ТС площею до 19 кв. метрів.

7. Виключити пункт 2 рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради».

8. Визнати такими, що втратили чинність, такі рішення Київської міської ради:

- від 21 травня 2009 року № 462/1518 «Про запровадження принципу організаційної єдності з видачі дозволів на розміщення тимчасових споруд»;

- від 18 червня 2009 року № 629/1685 «Про затвердження складу комісії по вирішенню спірних питань функціонування тимчасових споруд у м.Києві»;

- від 28 жовтня 2010 року № 176/4988 «Про деякі питання організаційної єдності з видачі ордерів на розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм)»;

- від 28 грудня 2010 року № 511/5323 «Про створення тимчасової контрольної комісії з опрацювання рішення Київради «Щодо деяких питань організаційної єдності з видачі ордерів на розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм)» від 28.10.2010»;

- від 25 травня 2011 року № 231/5618 «Про затвердження попереднього звіту та продовження роботи тимчасової контрольної комісії з опрацювання рішення Київради «Щодо деяких питань організаційної єдності з видачі ордерів на розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм)» від 28.10.2010»;

- від 22 вересня 2011 року № 36/6252 «Про внесення змін та доповнень до рішення Київської міської ради від 21.05.2009 № 462/1518»;

- від 27 жовтня 2011 року № 379/6595 «Про внесення змін до рішення Київради від 28.12.2010 № 511/5323 «Про створення тимчасової контрольної комісії з опрацювання рішення Київради «Щодо деяких питань організаційної єдності з видачі ордерів на розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм)» від 28.10.2010»;

- від 15 грудня 2011 року № 850/7086 «Про внесення змін до додатка до рішення Київради від 28.12.2010 № 511/5323 «Про створення тимчасової контрольної комісії з опрацювання рішення Київради «Щодо деяких питань організаційної єдності з видачі ордерів на розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм)» від 28.10.2010.

9. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) привести власні акти у відповідність до цього рішення.

10. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті Київської міської ради «Хрещатик».

11. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва, громадського харчування та послуг, а також на постійну комісію Київської міської ради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури. 

Заступник міського голови –
секретар Київради                                                             Г.Герега

 

 

Аналіз регуляторного впливу

 

Проекту рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності у м. Києві»

Головними розробниками проекту регуляторного акта є виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація).

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв'язати шляхом державного регулювання

Проект рішення розроблено з метою вирішення деяких питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі – ТС) на території міста Києва до затвердження у встановленому порядку Комплексної схеми їх розміщення. 

2. Визначення цілей державного регулювання

Проект рішення розроблено з метою вирішення деяких питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі – ТС) на території міста Києва до затвердження у встановленому порядку Комплексної схеми їх розміщення.

3. Визначення та оцінка усіх прийнятних альтернативних способів досягнення зазначених цілей, аргументи щодо переваги обраного способу

Альтернативними способами досягнення зазначених вище цілей є:

-         залишення існуючої ситуації без змін;

-         застосування ринкових механізмів;

-         прийняття запропонованого проекту рішення.

Перший варіант є недоцільним, оскільки чинними нормативно-правовими актами не врегульовано питання продовження підприємницької діяльності у 2013 році суб’єктів господарювання, що здійснюють свою підприємницьку діяльність в ТС відповідно до рішення Київської міської ради від 26.01.2012 №2/7339 «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах» (із змінами і доповненнями) та мають намір укласти договір про сплату пайової участі (внеску) за 2013 рік відповідно до рішення Київської міської ради від 24.02.2011 № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради».

Другий варіант неможливо використати для досягнення цілей регулювання, оскільки ринкові механізми базуються на принципах диспозитивності та повинні враховувати, перш за все, інтереси суб’єктів господарювання, а не територіальної громади міста Києва, а це, в свою чергу, призводить до незаконного та хаотичного розміщення ТС на території м. Києва.

З огляду на зазначене, було обрано шлях врегулювання зазначених вище правовідносин шляхом прийняття рішення Київської міської ради в запропонованій редакції, що визначає строк подачі власниками (користувачами) ТС, що здійснюють підприємницьку діяльність в ТС відповідно до рішення Київської міської ради від 26.01.2012 №2/7339 «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах» (із змінами і доповненнями) та мають намір продовжити свою підприємницьку діяльність у 2013 році, оригіналу довідки про функціональне призначення ТС, виданої у 2012 році та документів для укладення договору про сплату пайової участі (внеску) за 2013 рік відповідно до рішення Київської міської ради від 24.02.2011 № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради» до міського дозвільного центру в термін до 01 березня 2013 року.

Також проект рішення дозволяє вирішити низку питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території м. Києва до затвердження у встановленому порядку Комплексної схеми їх розміщення.

Проект рішення визначає замовником виконання робіт з розроблення Комплексної схеми розміщення ТС Головне управління містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також встановлює терміни розробки та затвердження Комплексної схеми розміщення ТС.

4. Опис механізму, який пропонується застосувати для розв'язання проблеми та відповідні заходи

Проектом рішення, зокрема, встановлюється, що:

- власники (користувачі) ТС, що здійснюють підприємницьку діяльність в ТС відповідно до рішення Київської міської ради від 26 січня 2012 року №2/7339 «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах» та мають намір продовжити свою підприємницьку діяльність у 2013 році, подають до міського дозвільного центру в термін до 01 березня 2013 року оригінал довідки про функціональне призначення ТС, виданої у 2012 році, та документи для укладення договору про сплату пайової участі (внеску) за 2013 рік відповідно до рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради»;

- площа ТС, які перебувають у власності (користуванні) осіб, що здійснюють підприємницьку діяльність в ТС відповідно до рішення Київської міської ради від 26 січня 2012 року №2/7339 «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах» та мають намір продовжити свою підприємницьку діяльність у 2013 році, і розміщені в межах територій вулиць та доріг згідно з діючою містобудівною документацією на відстані не менше 5 метрів від проїздної частини вулиць, не повинна перевищувати 19 кв. метрів (крім ТС з функціональним призначенням – продаж непродовольчих товарів та надання населенню побутових послуг);

- розміщення ТС площею до 30 кв. метрів на внутрішньо квартальних територіях здійснюється відповідно до вимог Земельного кодексу України;

- провадження сезонної торгівлі, розміщення ТС під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових масових заходів, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів здійснюється на підставі розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

- групове розміщення ТС здійснюється з обов’язковим врахуванням протипожежних вимог щодо відстаней між ними.

Також, проект рішення передбачає скасування низки рішень Київської міської ради у сфері регулювання діяльності щодо розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території міста Києва, які втратили свою актуальність.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Проект рішення дозволяє вирішити низку питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території м. Києва до затвердження у встановленому порядку Комплексної схеми їх розміщення.

Також прийняття рішення дозволить залучити кошти до міського бюджету, оскільки рішенням визначено строк подачі власниками (користувачами) ТС, що здійснюють підприємницьку діяльність в ТС відповідно до рішення Київської міської ради від 26.01.2012 №2/7339 «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах» (із змінами і доповненнями) та мають намір продовжити свою підприємницьку діяльність у 2013 році, оригіналу довідки про функціональне призначення ТС, виданої у 2012 році та документів для укладення договору про сплату пайової участі (внеску) за 2013 рік відповідно до рішення Київської міської ради від 24.02.2011 № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради» до міського дозвільного центру в термін до 01 березня 2013 року.

Контроль та нагляд Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за додержанням вимог передбачених проектом рішення планується здійснювати постійно.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття акта

Результатом ухвалення проекту рішення буде вирішення низки питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території міста Києва до затвердження у встановленому порядку Комплексної схеми їх розміщення, та залучення до міського бюджету коштів від сплати пайової участі власниками (користувачами) ТС.

7. Обґрунтування запропонованого строку дії

Строк дії рішення не обмежується певним проміжком часу.

8. Визначення показників результативності акта

Показником результативності акта стане:

- кількість заяв власників (користувачів) ТС, що здійснюють підприємницьку діяльність в ТС, щодо укладення договору про сплату пайової участі (внеску);

- кількість укладених договорів про сплату пайової участі (внеску) за 2013 рік;

- обсяг коштів, що надійдуть до міського бюджету в результаті укладення договорів про сплату пайової участі (внеску) за 2013 рік.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта

Контроль за дотриманням вимог, передбачених проектом рішення, здійснюватиметься постійною комісією Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва, громадського харчування та послуг, постійною комісією Київської міської ради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури, а також виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Відстеження результативності проекту рішення здійснюватиметься на підставі порівняння статистичних даних за показниками, визначеними у пункті 8 цього аналізу.

Оприлюднення результатів базового відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено після одного року з дня набрання чинності проекту рішення.

Базове відстеження результативності регуляторного акта буде проведено до набрання чинності запропонованого проекту регуляторного акта або набрання чинності більшістю його положень.

Повторне відстеження результативності дії акта буде проведено через рік з дня видання регуляторного акта.

Періодичні відстеження результативності регуляторного акта будуть здійснюватися раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.