Уряд на своєму засіданні 29 липня прийняв постанову, яка визначає основні вимоги до організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків, ініційовану Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України та Держкомпідприємництва.

       Відповідно до постанови, надання торгових місць підприємцям здійснюється на підставі договору його оренди. Якщо підприємець сплачує ринковий збір 30 і більше днів, ринок зобов’язаний за його зверненням підприємця  укласти договір оренди торгового місця. Господар ринку має забезпечити ведення реєстру укладених договорів оренди та суборенди торгових місць з присвоєнням кожному порядкового номеру. Постановою рекомендується органи місцевого самоврядування спільно з органами виконавчої влади на місцях провести інвентаризацію не тільки ринків, але й місць несанкціонованої торгівлі, та в разі необхідності створити тимчасові комунальні ринки для забезпечення роботи підприємців.

     Згідно з постановою, власник повинен за рік погоджувати проведення реконструкції ринку, аби місцева влада мала час забезпечити підприємців іншими торговими місцями. Також в разі скорочення торгових місць власник разом з місцевими органами влади повинен знайти людям нові робочі місця. Крім того постановою забороняється збільшувати розмір орендної плати в разі здачі торгового місця у суборенду.

      „Цю постанову ми готували спільно з підприємцями різних регіонів і її чекають практично на всіх ринках України. – говорить Голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Оксана Продан. – Завдяки цьому документу будуть визначені умови співпраці між ринками та підприємцями, так як постановою затверджується типовий договір оренди ”.